درباره سایت

در حال حاضر در بسیاری از پروژه های پژوهشی در زمینه مهندسی زلزله و سازه استفاده از یک مدل اجزای محدود به عنوان هسته اصلی پژوهش و یا انجام مطالعات تکمیلی در کنار روشهای آزمایشگاهی گریز ناپذیر است. وجود تجهیزات کامپیوتری قدرتمند باعث شده است که نرم افزارهای متعددی برای شبیه سازی سازه ها توسط محققان مورد استفاده قرار گیرند. از جمله این نرم افزارها می توان ANSYS را نام برد.

قابلیتهای ANSYS برای مدلسازی هندسی و انجام انواع تحلیلهای سازه ای (استاتیکی، دینامیکی و ...) در هر دو محدوده الاستیک و غیر الاستیک، انعطاف پذیری کافی برای رسیدن به اهداف تحلیلی و طراحی را بویژه در سازه های خاص فراهم می سازد. مدلسازی و تحلیل سازه هایی مانند قاب، پل، بناهای تاریخی، مخزن، سد و ... و اجزای غیر سازه ای مانند انواع اتصالات از این جمله اند. در کنار قابلیتهای تحلیلی، گزینه های شبیه سازی مصالح شکل پذیر و ترد به طراح کمک می کند رفتار غیر خطی سازه را مورد بررسی قرار دهد.

به منظور جمع آوری تجربیات استفاده از نرم افزار ANSYS و ایجاد فضایی برای تبادل اطلاعات تکنیکی در استفاده از آن، پایگاه اینترنتی www.AnsysHelp.ir در خرداد 1388 پایه ریزی گردیده است. سه هدف اصلی با تشکیل این پایگاه دنبال می شود که عبارتند از:

- آشنایی کاربران جدید با ویژگیهای نرم افزار و یادگیری گام به گام مدلسازی و تحلیل با آن،

 

- به اشتراک گذاشتن تجربیات تحلیلی و مدلسازی کاربرانی که از نرم افزار استفاده می کنند،

 

- معرفی تحقیقات علمی شامل مقالات چاپ شده، گزارشهای پژوهشی و کتابهای راهنمای مرتبط با نرم افزار ANSYS.

 

بدین ترتیب از کلیه کسانی که مایل به یادگیری نرم افزار ANSYS هستند و همچنین محققانی که پژوهش خود را به کمک این نرم افزار انجام داده اند، دعوت می شود که از این پایگاه دیدن نموده و تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. پژوهشگران می توانند مقاله، کتاب، پایان نامه یا گزارش پژوهشی چاپ شده خود را که در آن نرم افزار ANSYS بکار رفته است برای استفاده سایرین در این سایت معرفی نمایند. برای این منظور کافی است مشخصات مرجع شامل عنوان، مؤلف، چکیده، کلمات کلیدی، محل چاپ و تاریخ چاپ مرجع را به آدرس الکترونیکی AnsysHelp.ir@gmail.com ارسال کنند.

لطفاً در صورت استفاده از مطالب بخش آموزشی، پایگاه www.AnsysHelp.ir را به عنوان مرجع معرفی فرمائید.

با به اشتراک گذاشتن تجارب خود، به رشد علمی و فنی یکدیگر کمک کنیم

تاریخ تأسیس پایگاه: خرداد 1388

سایت تخصصی نرم افزار ANSYS برای مهندسان زلزله و سازه

www.000webhost.com